Pierwsze tytuły Mistrzów Warszawy w speed badmintonie!

3 Czer

Mariusz Sawicki z Białegostoku, Janina Karasek z Warszawy i Patryk Pawlak z Warszawy to zwycięzcy pierwszych speedbadmintonowych Mistrzostw Warszawy w kategoriach open, kobiet, oraz juniorów do lat 14.

W sobotę, 2-go czerwca, na obiektach sportowych klubu „Warszawianka” odbyły się pierwsze otwarte Mistrzostwa Warszawy w speed badmintonie. Uczestnicy zawodów oprócz walki o tytuły mistrzowskie, rywalizowali o kolejne punkty w rozgrywkach z cyklu Grand Prix Speedminton® STARS Poland 2012.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że turniej, początkowo planowany na otwartej przestrzeni, trzeba było przeprowadzić w zadaszonych obiektach. Wielka szkoda, bo nasze panie: Janina Karasek, Katarzyna Witwicka  i Lidia Bomirska, bardzo liczyły na możliwość „potrenowania” przed wyjazdem do Chorwacji, gdzie 15-16 czerwca startować będą w Mistrzostwach Europy organizowanych właśnie na kortach zewnętrznych.

Tytuł Mistrza Warszawy wywalczył Mariusz Sawicki, po bardzo wyrównanym pojedynku z Warszawiakiem – Michałem Woźniakiem, który tym razem musiał zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Na trzecim miejscu turniej zakończyli panowie: Graczyk Grzegorz  i Gruszczyński Michał.

Pojedynki Pań to zawsze duża niewiadoma. Nasze zawodniczki wielokrotnie wymieniały się miejscami na podium w wielu prestiżowych międzynarodowych turniejach. W sobotę najlepsza była Janina Karasek z Warszawy i to ona została Mistrzynią Warszawy w speed badmintonie. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski wywalczyła Elena Svyatkina z Warszawy. Katarzyna Witwicka, notowana aktualnie na 10 miejscu w światowym rankingu, swój występ w turnieju zakończyła na trzeciej pozycji ex aequo z Pauliną Ślązak.

Po południu do zawodów dołączyła grupka juniorów z Akademii Przyszłości prowadzonej przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Rozgrywki te były dla nich jedną z atrakcji przygotowanych przez tutorów z okazji dnia dziecka. Tytuł Mistrza Warszawy w kategorii do 14 lat wywalczył Patryk Pawlak, a wicemistrzostwo zdobył Michał Talarowski.  Trzecie miejsce na podium przypadło Anecie Godzinie i Oskarowi Gruszczyńskiemu.

Dziękujemy wszystkim za udział, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na Mistrzostwa Mazowsza – turniej ISBO zaliczany do międzynarodowego rankingu, w dniu 30 czerwca, także na obiektach klubu „Warszawianka”.